Σημαντική ενημέρωση για την εξεταστική περίοδο Ιανουαρίου – Φεβρουαρίου 2022

Ενημερώνουμε τους φοιτητές του Παιδαγωγικού Tμήματος Νηπιαγωγών ότι oi εξετάσεις του χειμερινού εξαμήνου 2021-2022 θα διεξαχθούν με φυσική παρουσία, σύμφωνα με τα έγγραφα με αρ. 2293/Z1/10-01-2022 και αρ. 4714/Ζ1/14-01-2022 τα οποία επισυνάπτονται και σας παρακαλούμε να διαβάσετε προσεκτικά.

Εφιστούμε την προσοχή στους φοιτητές μας ότι είναι απαραίτητο και υποχρεωτικό για τη συμμετοχή στις εξετάσεις να τηρηθούν τα εξής:

1. Όλοι οι φοιτητές υποχρεούνται να υποβάλλουν δήλωση στην πλατφόρμα edupass (https://edupass.gov.gr)
  2. Όλοι οι φοιτητές υποχρεούνται να τηρούν τα μέτρα προστασίας κατά του Covid- 19
  3. Υποχρεωτικά με τον έλεγχο ταυτοπροσωπίας οι φοιτητές οφείλουν να επιδείξουν:
  • είτε πιστοποιητικό εμβολιασμού
  • είτε πιστοποιητικό νόσησης
  • είτε βεβαίωση αρνητικού μοριακού τεστ (PCR) έως 72 ωρών ή rapid test έως 48 ωρών

πριν από την προβλεπόμενη ώρα έναρξης της εξέτασης του μαθήματος κάθε φορά

• η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ΄ όλη τη διάρκεια της εξέτασης Συστήνεται μάσκα υψηλής προστασίας ή εναλλακτικά χρήση διπλής μάσκας
  1. Φοιτητές που νοσούν με λοίμωξη δεν μπορούν να συμμετάσχουν στις εξετάσεις και θα πραγματοποιηθεί σε άλλη ημερομηνία η εξέταση τους μετά από συνεννόηση με τον εκάστοτε διδάσκοντα
  2. Όσοι φοιτητές ανήκουν στην κατηγορία εκείνων που δεν δύνανται για αντικειμενικούς λόγους να εγγραφούν στην πλατφόρμα edupass παρακαλούμε να διαβάσουν προσεκτικά το έγγραφο των διευκρινίσεων.

Παρακαλούμε δείτε τα συνημμένα αρχεία:

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ 2022

και