Αγαπητοί (συμ)φοιτητές, αγαπητές (συμ)φοιτήτριες,

Αξιότιμα μέλη της πανεπιστημιακής και της επιστημονικής κοινότητας,

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε τη διεξαγωγή του 1oυ Φοιτητικού Συμποσίου Μουσικής Παιδαγωγικής και Κοινοτικής Μουσικής που διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και το Τμήμα Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης στις 12 και 13 Οκτωβρίου 2024 στη Θεσσαλονίκη.

Η πρωτοβουλία αυτή γεννήθηκε μέσα από την ανάγκη για γνωριμία, επικοινωνία και αλληλεπίδραση μεταξύ φοιτητών και νέων ερευνητών που πραγματοποιούν έρευνα στα επιστημονικά πεδία της Μουσικής Παιδαγωγικής και της Κοινοτικής Μουσικής. Ευελπιστούμε ότι το συμπόσιο αυτό θα αποτελέσει αφορμή για να αναδειχθούν σύγχρονες ερευνητικές προσεγγίσεις και να παρουσιαστούν πορίσματα από έρευνες πεδίου.

Περισσότερες πληροφορίες για το συμπόσιο και τη συμμετοχή σας σ’ αυτό, μπορείτε να βρείτε στην πρόσκληση υποβολής περιλήψεων όπως και στην επίσημη ιστοσελίδα https://sites.google.com/disigma.gr/1o-foithtiko-symposio/home

Σας περιμένουμε όλους για ένα διήμερο γεμάτο… μουσική!

Με εκτίμηση, εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής,

Ιωάννης Λίτος