ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ  για την ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

(Π.Ε.ΕΚ.Π.Ε.)

8ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ της Π.Ε.ΕΚ.Π.Ε.

«Η Περιβαλλοντική Εκπαίδευση με στόχο την Αειφορία
στην εποχή της κλιματικής αλλαγής»

Πάτρα, 11-13 Σεπτεμβρίου 2020 (διαδικτυακό)

Η Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών για την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση (Π.Ε.ΕΚ.Π.Ε.), διοργανώνει, υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, του Πανεπιστημίου Πατρών και του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, το 8ο Πανελλήνιο Συνέδριό της με θέμα: «Η Περιβαλλοντική Εκπαίδευση με στόχο την Αειφορία στην εποχή της κλιματικής αλλαγής» το οποίο θα πραγματοποιηθεί στις 11, 12 και 13 Σεπτεμβρίου (διαδικτυακά) λόγω των έκτακτων συνθηκών.

Το Συνέδριο μπορούν να το παρακολουθήσουν με δυνατότητα παραλαβής αντίστοιχης βεβαίωσης:

• εκπαιδευτικοί Α΄/θμιας και Β΄/θμιας εκπ/σης
  • εκπαιδευτικοί των Κέντρων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Υπεύθυνοι Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Σχολικών Δραστηριοτήτων των Δ/νσεων Εκπ/σης όλης της χώρας
  • διδάσκοντες και ερευνητές Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων, Ερευνητικών  Ιδρυμάτων
  • προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές και εκπρόσωποι κυβερνητικών και μη κυβερνητικών φορέων.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να το παρακολουθήσουν, να ανατρέξουν στο σύνδεσμο https://dspeekpe.wixsite.com/8osynedriopeekpe/symmetoxi  της ιστοσελίδας του Συνεδρίου, για τη διαδικασία συμμετοχής τους και την υποβολή αίτησης μέχρι και την Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου 2020

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Π.Ε.ΕΚ.Π.Ε.

Η Οργανωτική Επιτροπή 8ου Συνεδρίου

ΠΕΕΚΠΕ_8ο_ΣΥΝΕΔΡΙΟ_ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ